Wymarzony 26 czerwiec dobił pomyślnie do celu! Tak wielu z nas, uczniów czekało na ten wyjątkowy dzień. Dla niektórych w tym momencie coś się kończy, a zarazem zaczyna – nawet dla mnie, ale o tym już wiecie. Myślę, że to ostatnie moje spotkanie z Sulechowem. Plany prawdopodobnie ulegną wielkiej zmianie, gdyż nie wyobrażam sobie normalnie funkcjonować z dala od domu. Tego prawdziwego, przytulnego, rodzinnego gniazdka. Boję się późniejszych konsekwencji, gdyż stracę kolejną szansę, której nie wykorzystałam do końca – nie chcę już więcej niczego żałować…

Jestem młodą osobą, która musi pożegnać się z beztroskim życiem i zacząć myśleć nie tylko o sobie, ale o swoim Aniołku, przyszłości, o tym, by zapewnić jak najlepszy byt tej małej istotce. W obecnej chwili znacznie więcej myślę o macierzyństwie, co prawda brzmi to nieracjonalnie, jednakże jestem szczęśliwa, a im bliżej jestem ku końca roku, tym coraz bardziej raduję się. Wyobrażam sobie natomiast, że rodzicielstwo nie jest proste i tym wypadku nie będzie ono należało do najłatwiejszych zadań. Bycie rodzicem spowoduje, że będę musiała wymagać od siebie znacznie więcej, niż przedtem. W niektórych przypadkach będę zmuszana do ogromnych poświęceń, mimo wszystko, los się odwdzięczy – jestem tego pewna! W mojej sytuacji będę starała się realizować tak, aby nikt z mojego otoczenia nie powiedział, że się zmarnowałam. Nieplanowane macierzyństwo nie musi być końcem świata. Niepokoi mnie jednak surowe spojrzenie dzisiejszego społeczeństwa na małoletnie mamy. Mimo, iż jest to coraz częściej spotykany widok, wciąż wielu z naszego otoczenia nie potrafi zrozumieć, że nawet w młodym wieku można zostać rodzicem. Młoda osoba niekoniecznie musi być nieodpowiednim opiekunem, również potrafi zapewnić bezpieczeństwo, troszczyć się o swoją pociechę, a co najważniejsze – KOCHAĆ! Bądźmy bardziej wyrozumiali.

O Shorty

Monumentalna marzycielka, często uśmiechająca się. Zdolna do największych poświęceń, zdeterminowana, a zarazem bardzo kreatywna.

19 Comments

 1. fotoart-1

  W liceum miałam koleżankę, która zaszła w ciążę w wieku 17 lat. Urodziła dziecko w okolicy swoich 18 urodzin. Cała klasa jej wtedy dopingowała. Nie obyło się bez różnych trudności. Dzisiaj jej syn ma 19 lat. Jak ten czas szybko leci!

 2. mniziurski

  Znam dwa Sulechowy. Jeden między Proszowicami, skąd część mych przodków, a Krakowem. drugi mniej więcej na północ od Zielonej Góry. Wiele lat temu szedłem na piechotkę z Sulechowa do Konotopu. Umówiony byłem nad jeziorem Sławskim, a okazją podjechałem tylko do rogatek Sulechowa, nic zaś, co skręcało na Wschowę i Leszno, nie chciało autostopowicza zabrać. Lazłem chyba cały dzionek, w pięknej pogodzie. Szosa nieszeroka, za to malownicza. Stale coś się działo. Pamiętam, że myłem się w Obrzycy.
  Przyjemnego dzionka, Shortty:)

 3. damakier1

  Jestem pełna podziwu dla Twej mądrej i optymistycznej postawy. Na pewno wszystko się uda jak najlepiej i podołasz wszystkim trudnościom, jakie się wiążą z tak wczesnym macierzyństwem. Życzę Ci wsparcia Twych bliskich, dużo zdrowia no i fajnych wakacji:)

 4. silvery_moon

  Czasem może się okazać, że taka nastolatka okaże się lepszą mamą niż 30-letnia kobieta, która planowała dziecko. Kiedyś kobiety były bardzo młode, gdy wychodziły za mąż i zostawały matkami, teraz czasy się zmieniły i ludzie się czepiają :/ Ale nie ma co się przejmować. Jak się myśli optymistycznie, to wszystko można zrobić :) Życzę Ci, abyś dalej myślała pozytywnie, no i oczywiście szczęśliwego oczekiwania na Maleństwo :) Pozdrawiam

 5. veanka

  Myślę, ze nie powinnaś doświadczać ostracyzmu, teraz społeczeństwo jest raczej tolerancyjne.
  Owszem, moherowe berety się trafiają, ale na ignorowaniu ich najlepiej się wychodzi.
  Więcej wiary w siebie życzę:).

 6. Gość: [Kira]

  Dzisiejsze społeczeństwo jest znacznie mniej uprzedzone do nieletnich matek niż kiedykolwiek wcześniej. Ale i tak czeka Cię masa kłopotów, trudu, rozterek – jak KAŻDĄ matkę. Staraj się być szczęśliwa, wychowuj dziecko zgodnie z własnymi przekonaniami i nie daj się życiu! :)

  Pozdrawiam.

 7. ankabieg

  Wyczuwam w Tobie tyle optymizmu i samozaparcia, że wierzę,
  że będziesz wspaniałą Mamą. Nie narzekasz, podnosisz głowę
  i wiesz, że musisz się zmierzyć z zaistniałą sytuacją. Czuję,
  że Twe Maleństwo będzie miało w Tobie nie tylko rodzica,
  ale i największego przyjaciela!:)
  Pięknej niedzieli! Uściski! :)

 8. Gość: [fotolka]

  Nie przejmuj się :-) Ludzie (jako całość) mają to do siebie, że zawsze coś im się nie podoba. A to za młoda matka, a to za stara, a to za dużo dzieci, a to za mało…. i tak w kółko i w kółko. Pracuj raczej nad rozwijaniem poczucia, które już masz: że możesz być dobrą matką :-). Jeśli będziesz to bardzo mocno wiedziała, żadne nieprzychylne opinie nie sprawią Ci przykrości. Kciuki trzymam razem z innymi czytelnikami! :-) M.

 9. eslavo70

  pisz, ciągle pisz to ci pomoże i żegluj do przodu wyrzucając z pokładu wszystkich którzy nie akceptują faktów masz przewagę samotność ci na razie nie grozi dwa serca biją razem…

 10. ~Świat Według Kobiety

  Skarbie macierzyństwo jest bardzo proste tym bardzie,j że czujesz miłość do tego maluszka. Macierzyństwo gdy jest miłość jest tak proste i piękne, że aż Ci zazdroszczę, że będziesz to czuła. Kiedy urodzi się maluszek będziesz czuła to coś czego jeszcze nigdy nie czułaś i nigdy nie będziesz czuła wobec nikogo innego. To będzie takie uczucie nie do opisania… To będzie szalone uczucie, taka miłość absolutna inna niż do faceta i będziesz to czuła……Zapamiętaj ten monet, gdy zobaczysz je po raz pierwszy, bo nigdy nie będzie już nic piękniejszego ….

 11. ~Tata Szymona

  No właśnie, ciąża u nastolatki, kto to widział, jak tak można, to gdzież…

  Fajnie, że masz na to wszystko takie zdrowe spojrzenie. Bądź Szymon pojawił się dużo później i powiem Ci tak pół-żartem i pół serio, że najlepszy czas na dziecko to zaraz po 18-tce – Ty idziesz na studia, dziadkowie się opiekują, po Twoich studiach Ty do pracy, dziecko do przedszkola i start niezły ;-).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>