Miłość cier­pli­wa jest, łas­ka­wa jest. Miłość nie zaz­drości, nie szu­ka pok­lasku, nie uno­si się pychą; nie jest bez­wstyd­na, nie szu­ka swe­go, nie uno­si się gniewem, nie pa­mięta złego; nie cie­szy się z nies­pra­wied­li­wości, lecz współwe­seli się z prawdą.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co ukrywa się pod słowem „miłość”? Ile jesteś w stanie ofiarować drugiej osobie? Do czego jesteś zdolny? Za każdym razem, kiedy On, mój ukochany opuszcza mnie, oboje czujemy niesmak po wspólnie spędzonej nocy. Powroty do codzienności są dla nas nadzwyczajnie trudne. Za bardzo siebie pragniemy, a jeszcze bardziej tęsknimy i kochamy. Dnie i noce, które zabawiamy osobno dłużą nam się niemiłosiernie. Jednak co się dzieje wtedy, kiedy On zapuka do mych drzwi? Czas leci jak ogłupiały, a serce me młóci niczym dzwon! Czasami boję się o nie, że któregoś dnia wyskoczy… Chyba żadne z nas nie jest w stanie nacieszyć się drugą połówką, chociażby w połowie. Zawsze będzie nam tyle, co kot napłakał. W momencie, kiedy On wyjeżdża, pożegnania nie przychodzą nam z łatwością, a z ową chwilą tęsknota staje się potężniejsza. Bywa, iż wystarczy kilka dni, aby zapałać do kogoś prawdziwą miłość bez granic. Poczuć ten błogostan, niepoliczalne pokłady złości, przemieszanej z rozdrażnieniem na samą myśl, że moglibyśmy stracić ukochaną osobę. Poczucie bezpieczeństwa i szczęścia tak wielkiego, że aż boli. A to, co wydaje nam się z pozoru proste, w istocie tak naprawdę jest łamigłówką, którą rozwiązać może jedynie serce, nie rozum.

On skradł me serce, o czym powinien wiedzieć. Cały czas organ posyła impulsy do mózgu i każe tęsknić, gdy Jego nie ma w pobliżu. Czując Go obok, trzymając Jego głowę na swych kolanach, wędrując dłońmi po Jego ciele, muskając delikatnie usta, podgryzając wargi, tuląc się do Jego piersi, wtedy czuję się jak mała dziewczynka, której marzenie stało się autentyką, która jest gdzieś na krańcu świata od innych ludzi, która jest Jego, która jest kochana, która jest w końcu szczęśliwa.

O Shorty

Monumentalna marzycielka, często uśmiechająca się. Zdolna do największych poświęceń, zdeterminowana, a zarazem bardzo kreatywna.

25 Comments

 1. ~Monika

  Ojjj tak! Mój mąż spędza ze mną każdą noc, a za dnia opuszcza mnie tylko po to, by wyjść do pracy czy do sklepu, a mimo wszystko wciąż jest mi go za mało. Nie lubię, gdy gdzieś wychodzi bo czuję, że bezpowrotnie przemija nasz wspólny czas. Gdy ja gdzieś wychodzę to też staram się szybko wrócić, bo nie chcę, by zasypiał sam. :) Czasami czuję, że życie jest za krótkie, by się sobą nacieszyć! Miłość to piękne uczucie, którego nie da się opisać słowami…

  1. Shorty

   Aż się wzruszyłam. Tak pięknie to napisałaś, wręcz z czystego serca!
   Moi rodzice są dla mnie ogromny autorytetem, ale mama wciąż powtarza mi: „Jesteście młodzi. Jeszcze nacieszycie się sobą, aż w końcu będziesz miała go dosyć.” – nie wiem, czy kiedykolwiek zgodzę się z tymi słowami…

 2. Ania

  Kochana, cieszę się Twoim szczęściem. Miłość, czyli kochać i być kochaną, to najpiękniejsza sprawa świata. Kiedy czytam Twoje wpisy, od razu myślę o swoim mężu. Możemy się pokłócić, z czymś nie zgadzać, możemy mieć gorszy dzień itd. ale oboje wiemy, że jesteśmy dla siebie wszystkim, że zawsze staniemy w obronie partnera, zawsze będzie mógł opowiedzieć nam o swoich sukcesach i porażkach. To jest piękne!
  Życzę Wam, aby miłość nigdy nie ustała, a każda chwila była szczęśliwa.

  1. Shorty

   Ogromnie mnie cieszą Twoje słowa, Aniu! ;-)
   W związku najtrudniejsze są właśnie te burze, a tylko nieliczni potrafią je przetrwać. Jednak, jeśli tym ludziom uda się przebrnąć przez najtrudniejsze, najbardziej kręte drogi, będą w stanie trwać wiecznie!

 3. ~angel

  Miłość jest niesamowita i potrafi obudzić w nas niezwykłe rzeczy. Wiem o czym piszesz… ja też tak straszliwie Kocham Mojego :) no i jako dowód tej Miłości noszę właśnie pod serduszkiem taki Mały cud:) tak jak i Ty… nie ma chyba nic wspanialszego :)

 4. ~jotka

  Oj, przypomniałaś mi chwile , kiedy czułam to samo… randki są fajne, nawet intymne chwile skradane from time to time, listy, kwiaty itd. Ale przychodzi moment, kiedy rozstania są zbyt bolesne i chce się być po prostu razem, razem zasypiać i budzić się razem. A gdy jest jeszcze ta trzecia mała istota … coś pięknego :-)

 5. Teresa

  Witaj! Cieszę się Waszym szczęściem. To piękna, młodzieńcza i czysta miłość. Wiadomo zawsze tak nie będzie, ale jeśli jest coś takiego jak wzajemny szacunek, to nawet kłótnie mogą być budujące. Czasami są wręcz pożądane, bo wtedy wiele można wykrzyczeć, czego normalnie by się nie powiedziało. Pięknie to Ania ujęła.
  Życzę Wam, aby ta Wasza piękna miłość przetrwała, a ta mała istotka, która przyjdzie na świat dawała Wam dużo radości i szczęścia. :) .
  Dosyć ten bogaty, kto miłość posiada. /polskie/
  Bez miłości jak bez słońca – przeżyć trudno. /rosyjskie/
  Gdzie miłość panuje, tam niewiele brakuje. /angielskie/
  Korzenie miłości tkwią w sercu. /arabskie/
  Miłego dnia kochana. :)

 6. Karolina :)

  Miłość to piękne uczucie… :) znam ten Twój niedosyt… pierwszy rok naszego bycia razem był straszny… widywaliśmy się średnio raz na miesiąc czy dwa… a ostatnie półtorej roku spędziliśmy znów w rozjazdach. Ja w Kielcach a on w pracy w Łodzi, wracał na weekendy. Ale szczerze przyznam że niedziela była dla mnie straszną mordęgą, ponieważ cały dzień przeżywałam że musi jechać. Na szczęście na razie wychodzimy na prostą, oby i wam się udało :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>