Dziec­ko jest naj­większym do­wodem miłości ko­biety do mężczyzny.

Do mojej Ukochanej Konstancji.

Czas niemiłosiernie szybko nam umyka sprzed oczu. Rozpływa się niczym mgła. Dokładnie tyle, ile jesteś z nami, tyle nosiłam Cię pod swoim serduszkiem. Czuję jakbym Cię znała od zawsze, jakbym czekała właśnie na Ciebie całe życie. Jesteś pięknem, które stworzyliśmy. Dziecko jest chodzącym CUDEM rodziców. A my, twój ojciec i twoja matka, będziemy z wszystkich starać być anielskimi opiekunami, godnie i twardo przeprowadzić Cię przez życie. Jeśli mowa jest o drogach, to w tym momencie wkraczamy w kolejny etap naszej rodziny. Klusko nasza, właśnie próbujesz chodzić, a najlepiej przy tym działają mamusi paluszki. Lecz nim nauczymy Cię wytrwale stąpać po ziemi, pozwolimy najpierw upaść. Nie wolno zabierać dziecku kamieni spod nóg, bo gdy dorośnie, potknie się nawet o ziarenko piasku. 

***

Każdy nowy dzień jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Uczymy się wspólnego życia. Jesteś moim uosobieniem szczęścia, bezpośrednią osobą wywołującą uśmiech na mej twarzy. Nawet jeśli budzisz mnie o 4 nad ranem. Jesteś skarbnicą uczuć, zaskakujesz i zadziwiasz. Jesteś moim małym, wielkim szczęściem. Najukochańszą Iskierką. Potulnym Tygryskiem. Ósmym cudem świata. Najpiękniejszym Wschodem i Zachodem. Najjaśniejszą Gwiazdą.Tęczą w deszczowym dniu. Najwspanialszą Córką: miłości Ty moja! Każda część Ciebie jest mną. Każdy Twój oddech napędza me życie, całą mnie. Ponoć żyjemy po to, by umrzeć – jednak ja żyję po to, by mieć Cię blisko siebie, byś była częścią mnie i odpłaciła mi ogromnym płomieniem miłości całe macierzyństwo, o nic więcej nie proszę. Wspaniale posiadać własną definicję miłości, którą jesteś właśnie Ty.

Twoja na zawsze, kochająca Mama.

O Shorty

Monumentalna marzycielka, często uśmiechająca się. Zdolna do największych poświęceń, zdeterminowana, a zarazem bardzo kreatywna.

15 Comments

 1. Karolina :)

  Podziwiam! Podziwiam takie poświęcenie dla dziecka – ja osobiście chyba nie chciałabym tak… za bardzo lubię siebie i dziecko zabierałoby mi ten i tak niewielki czas który dla siebie mam. Wiem że to może egoistyczne, ale tak to niestety wygląda u mnie :)
  Jejuś ale ten czas leci, a pamiętam jeszcze jak się denerwowałaś że termin niedaleko i w ogóle :)
  Buziaki, trzymajcie się mocno :*

  1. Shorty

   Czas leci jak oszalały, a nasz mały Pączuś niesamowicie szybko rośnie nam w oczach…;-)
   Kochana, może kiedyś zmienisz zdanie. Ze wszystkim trzeba umieć się pogodzić, najwidoczniej taki los na mnie czekał. Nic, tylko upajać się miłością.;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>