2155104_niewidzialna-dlon

Rodzicem nie ot tak zostaję się. Najczęściej dzieje się to z przypadku, aczkolwiek i tak było w naszej sytuacji, gdzie my w wieku 17 lat zostaliśmy rodzicami. Nasze oczko w głowie przyszło na świat 25 listopada 2016 roku. W owym momencie staliśmy się najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. I pomyśleć, ile „dojrzałych” kobiet stwarza coś niepojętnego i próbuje pozbyć się problemu. Nie mówię tu o oddaniu dziecka do Okna Życia, czy Domu Dziecka, a mianowicie o czymś znacznie gorszym. Ludzie w różnych aspektach nas postrzegają (mam na myśli młodocianych rodziców), chcę to zmienić te ich całe rozumowanie. Chcę udowodnić nie tylko osobom trzecim, że radzę sobie z obecnym, dość skomplikowanym życiem, a samej sobie! Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Chciałabym jak najwięcej ofiarować tej małej Istotce. Całymi dniami siedzimy we dwie. Mamy praktycznie tylko siebie. Czasami myślę, że właśnie tak miało wyglądać moje życie. Parę osób spytało mnie, czy kiedykolwiek zastanawiałam się nad adopcją, usunięciem. No i rzecz jasna: „Czemu się nie zabezpieczałam, czy dlaczego nie połknęłam tabletki „dzień po”?” Szczerze spojrzałam na tą twarz, te usta takie brednie wypowiadały. Czułam się skrępowana, lecz odpowiedziałam. ~ W pierwszej chwili, kiedy zobaczyłam te dwie, czerwone kreski nie dowierzałam, a może nie chciałam pogodzić się z tym losem? Dopiero wizyta u ginekologa uświadomiła mi, że noszę w sobie nowe życie i wtedy zaczęłam pragnąć tego dziecka. Tej miłości. Tego, kiedy poczuję pierwsze kopniaki, usłyszę bicie serca, zobaczę jak się rozwija przez usg. W tej chwili pochłania mnie rutyna, ale najważniejsze, że każdego ranka wstaję, o dziwo z uśmiechem na buzi, i widzę te moje kochane Słoneczko. Rozświetliła moje całe dotychczasowe życie. Niech ta miłość prowadzi nas przez życie i oby los nam kiedyś odpłacił spokojnym, rodzinnym i kochającym żywotem.

1 Comments

  1. ~basia

    pięknie napisane! korzystajcie z chwil obecnych i uwierz ze mimo tego wieku jestes najszczesliwsza babka na swiecie. ja obecnie mam 35 lat i nigdy nie moglam miec dziecka. zazdroszcze ci!
    pozdrawiam!;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>